27 czerwca 2017

25 czerwca stał się dla Naszej Parafii wielkim świętem…niestety smutnym. Parafianie tłumnie przybyli do świątyni na uroczystą sumę, aby swoją obecnością podziękować odchodzącemu na emeryturę Księdzu Proboszczowi Janowi za pięć lat jego posługi w Naszej Parafii.

Wyrazem uznania dla pracy Księdza Proboszcza była nie tylko obecność wiernych, ale również piękna i wzruszająca oprawa muzyczna mszy świętej, o którą zatroszczył się parafialny chór AVE Regina (powołany właśnie przez Naszego Księdza Jana) wraz ze SCHOLĄ.

Po uroczystej mszy św. nadszedł czas pożegnania…nawet najtwardsi mieli łzy w oczach. Wśród osób, które, chciały podziękować za niezwykłą posługę duszpasterską Naszego ukochanego Księdza Proboszcza znaleźli się przedstawiciele Rady Parafialnej, Pani Sołtys z Radą Sołecką, Burmistrz Gminy Krzeszowice – Pan Wacław Gregorczyk, Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Filipowicach wraz z Dyrekcją, Przedstawiciele Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Więzi w Filipowicach, Przedstawicielki Zespołu Charytatywnego, Koło Gospodyń Wiejskich w Filipowicach, Róże Różańcowe, Team Chrystusa, Ministranci, Schola oraz Parafialny Chór AVE Regina.

Z pożegnalnych przemówień wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza Proboszcza Jana - duchownego, prawdziwego ojca parafii, dobrego gospodarza, życzliwego ludziom, doradzającego dobrą radą, wspierającego modlitwą i zarazem człowieka, który przez 5 lat posługi duszpasterskiej w Naszej Parafii bardzo silnie wrósł w lokalną społeczność.

Galeria zdjęć z pożegnalnej mszy świętej z niedzieli 25.06.2017r. oraz z soboty 24.06.2017r.

…………………………

Dziękujemy Bogu, że postawił nam na Naszej drodze wspaniałego Kapłana, przyjaciela Boga i ludzi, energicznego w działaniu, rozmodlonego, otwartego na potrzeby innych, służącego pomocą.

Zawsze dla każdego Księże Proboszczu, miałeś czas, dobre słowo, pozdrowienie i uśmiech.

Za to wszystko serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Dziękujemy Ci za każdy rok, dzień, godzinę, minutę, chwilę. Pozostaną one w Naszej pamięci na zawsze.

Żadne słowa, choćby najpiękniejsze, nie wyrażą Naszej wdzięczności za dar takiego kapłaństwa. Możemy Ci Księże Janie ofiarować tylko modlitwę…Niech Pan Bóg obdarza Księdza zdrowiem i wytrwałością a Matka Boża Filipowicka niech otacza Cię Księże Janie płaszczem Swojej matczynej miłości.

Uroczyste Pożegnanie Księdza Proboszcza Jana Bednarczyka