30 października 2015

Nadchodząca niedziela to Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych w Naszej Parafii jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy Świętej popołudniowej, która zostanie odprawiona na cmentarzu parafialnym. Uroczystości na cmentarzu parafialnym rozpoczną się o godz. 14:00 nieszporami w Kościele, a następnie procesją udamy się na cmentarz, gdzie około godzinie 14:45 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian.

Również w tym dniu zostanie odprawiony różaniec na cmentarzu w intencji naszych zmarłych (zbiórka o godzinie 19:00 pod Kościołem).

W tym dniu we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Poza zwykłymi warunkami (sakrament pokuty, przyjęcie Komunii św., modlitwa wg intencji Ojca św. oraz wzbudzenie w sercu aktu nie przywiązania się do żadnego grzechu), należy zmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

Uroczystość Wszystkich Świętych