29 listopada 2015

Serdecznie zachęcamy wszystkich, którzy chcą dokonać rejestracji w systemie Światowych Dni Młodzieży, co uczyni ich oficjalnymi uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Od 22 listopada w parafiach zostały otwarte zapisy. Następnie z zapisanych osób zostanie utworzona jedna grupa pielgrzymów z naszego rejonu. Oficjalna rejestracja wymaga wykupu „pakietu pielgrzyma”.

Pakiet tygodniowy zawierający darmowy transport komunikacją publiczną i ubezpieczenie w trakcie ŚDM wraz z plecakiem, w którym będą się znajdowaćmodlitewniki, koszulka, gadżety, identyfikator pielgrzyma i wejściówki na sektory kosztuje 190 zł. Jest też opcja pakietu na same wydarzenia centralne (czuwanie i msza święta na zakończenie) na Campusie Misericordiae, pakiet ten zawiera te same elementy i kosztuje 150 zł.

Wszystkich parafian, którzy chcą się zarejestrować i być oficjalnymi pielgrzymami ŚDM zachęcamy do zapisu na listy w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy Świętej. Przy zapisie wymagane są podstawowe dane osobowe i kontakt. Opłata za pakiety będzie zbierana w późniejszym terminie. Pytania można kierować pod adres e-mailowy: komitet.filipowice@gmail.com oraz do parafialnych liderów wolontariatu ŚDM: Joanny Sikory – Gągolskiej i Joanny Dudek. Serdecznie zachęcamy do włączenia się również w prace parafialnych wolontariuszy i przyjęcie pielgrzymów pod swój dach.

PAKIET:

Ubezpieczenie pielgrzyma

Ubezpieczenie NW, KL i OC obejmujące okres pobytu na ŚDM w Krakowie.

Transport pielgrzyma

Przejazdy komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do centrum wydarzeń i miejsc Wydarzeń Centralnych.

Plecak Pielgrzyma

Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM.

Ruszyły zapisy na ŚDM 2016 w Krakowie